Základní informace

Zadržení dešťové vody: Kolik vám ušetří její sběr?

Sběrem dešťové vody a jejím dalším využíváním může vaše domácnost ušetřit až 50% výdajů za vodu. Nabízí se spousta možností, kde lze dešťovou vodu uplatnit – od úklidu, zalévání zahrady, splachování wc až po praní prádla. Díky retenčním nádržím je sběr dešťové vody velmi jednoduchý a především efektivní. Na výběr máte hned několik variant - od betonové, přes plastovou až po komplexní řešení včetně vsakovacích boxů.

Možnosti využití dešťové vody

V nejjednodušším případě ( a také nejčastějším) využijete dešťovou vodu při zalévání své zahrady nebo například mytí auta. V tomto případě postačí podzemní nádrž o velikosti 4300 L nebo 6000L.

Plastová nádrž na dešťovou vodu

K nejběžnějším materiálům akumulační nádrže na dešťovou vodu patří plast různé kvality. Obyčejné svařované nádrže z polyetylenových desek sice seženete za poměrně nízkou cenu, avšak si za její instalaci, jelikož instalace není snadná a je zapotřebí také betovat, jinak má tendece k praskání. Oproti tomu kvalitní plastové nádrže nabízí nejen dlouhou životnost, ale především také velmi snadnou instalaci, kterou zvládnete klidně i sami.